חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
קיבוע גליה   | 11:00 11/09/2011
שמירה על מירווח קידמי שנסגר פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 08:47 12/09/2011
לגליה שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
לפני טיפול חוזר לסגירת המירווח הקידמי לביתך יש לקבוע את הסיבה למירווח זה. במקרים רבים המירווח הוא תוצאה שהחותכות הצדדיות הינן צרות בהשוואה לגודל התקין שלהן. במקרה כזה רצוי בנוסף לסגירת המירווח גם להרחיב מעט את החותכות הצדדיות בעזרת חומרים מרוכבים שהינם בצבע השן (מבצע זאת רופא השיניים המשפחתי). סיבה נפוצה אחרת היא פרנום (סיבים שעוברים מהשפה העליונה אל קידמת החך). במידה והסיבים לא שינו את מיקומם אחרי הטיפול האורתודונטי, קיים סיכוי רב שהמירווח יפתח פעם נוספת, אלא אם כן יהיה שם קיבוע לצמיתות.
סיבה נוספת נפוצה הוא איזה שהוא הרגל שגורם לפתיחת המירווח. בכל מקרה כאשר מכינים קיבוע קבוע רגיל, הדבק תמיד נמצא על שטח יותר גדול מאשר עובי החוט, כי זוהי הפעולה של ההדבקה של החוט. מאחר וביתך למעשה הינה כבר בוגרת, ניתן לשקול הדבקת קיבוע קבוע לצמיתות המושקע בתוך השיניים, ואז הוא בכלל לא מפריע. בסיום הטיפול החוזר, ועוד לפני הורדת הסמכים (הקוביות) רופא השיניים המשפחתי מכין תעלה צרה בעומק של פחות מ-0.5 מ"מ בחלק הפנימי של השיניים הקידמיות. האורתודונט מכין חוט מיוחד שנכנס לתוך תעלה זו וסוגר את התעלה בעזרת הדבק להדבקת הקיבוע. זהו קיבוע מצויין והוא בעצם נשאר בפה לכל החיים.
אני ממליץ שתשוחחי עם האורתודונט שלך על אופציה זו לקיבוע.
בהצלחה לביתך בטיפול החוזר ובשמירה על התוצאה הסופית,
בברכה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד