חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
ישור שיניים- חוזר יעל   | 17:47 7/09/2012
טיפול חוזר במרפאה של כללית סמייל פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 21:38 8/09/2012
ליעל שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
את בהחלט מעלה שאלה קשה וכואבת. בהרבה מרפאות ציבוריות, בעיקר במרפאות של הקופות השונות, כדי להוזיל את מחירי הטיפול, ישנו אורתודונט, שלעתים הוא מומחה וגם במקרים רבים אינו מומחה, והוא נעזר במספר רופאי שיניים עוזרים. הוא רואה לרוב את המתרפא ונותן הוראות לרופאים העוזרים לבצע את מה שנדרש. לרוע המזל, עקב העומס של המתרפאים, לא תמיד הוא גם רואה את מה שהרופא העוזר ביצע. על כן מדי פעם הטיפול מסתיים לשביעות רצונם גם של הרופא וגם של המטופל, אבל לפעמים מושג ההיפך - כלומר המתרפא לא שבע רצון מתוצאת הטיפול.
לעתים גם האורתודונט מתחלף ואז המתרפא פונה אל הרופא המחליף, שלא קיבל שום תשלום בעבור הטיפול, ועתה הוא נדרש לבצע טיפול חוזר (מבחינתו בחינם) ובודאי הוא לא שש לבצע זאת.
באשר לביתך - ראשית האם היא לא קבלה מכשירים לשמירת התוצאה? האם היא לא הייתה במעקב לאחר סיום הטיפול?
מה אתם יכולים לעשות כעת? ראשית לשוחח עם מנהל המרפאה ו/או לפנות בכתב לממונה על תלונות המתרפאים (איני יודע בדיוק מה הגדרת התפקיד - בררו זאת עם משרד המרפאה). במידה ופנייתכם לא תיענה בחיוב, ואם אתם מרגישים שהטיפול בהחלט נכשל, יש לכם מספר אופציות נוספות:
במידה והרופא המטפל הינו חבר בהסתדרות לרפואת שיניים אתם יכולים להגיש נגדו קובלנה לבית דין חברים ארצי ויתכן ותקבלו סעד משם.
אתם יכולים לפנות בתלונה למשרד הבריאות ואולי משם תצמח הישועה.
במידה ואתם סבורים שהטיפול היה גם רשלני, אתם יכולים להתייעץ עם עורך דין ואורתודונט מומחה (פרטי) ואם הוא ימצא שהטיפול היה רשלני, יתכן ויש מקום להגיש תביעה לבית המשפט על רשלנות רפואית.
במידה ותזכו במשפט (או בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט) בסכום שתקבלו הבת תוכל לעבור טיפול חוזר אצל רופא מומחה שידאג שהטיפול יסתיים לשביעות רצונה.
לצערי לא עולות בדעתי אופציות נוספות.
בברכה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד