חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
הרחבת קשת השיניים העליונה יוסי   | 13:51 6/11/2012
הצורך בהרחבת קשת שיניים עליונה פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 19:57 6/11/2012
ליוסי שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
השאלות שלך מצביעות על כך שלמדת היטב את הנושא וחלק ממה שאתה כותב נכון במקרים המתאימים.
מאז שהמקצוע המודרני שלנו בא לעולם, לפני למעלה ממאה שנה, מתקיים הויכוח לגבי הצורך בהרחבה של קשתות השיניים כדי להכיל את כל השיניים, ואני מניח שהויכוח ימשך עוד זמן רב.
מאחר ואתה שואל מספר מכובד של שאלות ומבלי שבדקתי את ביתך, אנסה לענות בצורה שונה ממה שאתה שואל.
אנו יודעים שגודל השיניים וגודל קשתות השיניים לא תמיד תואמים זה את זה (בבדיחות אנו אומרים שאחד בא מצד האב והשני מצד האם) לכן אנו נתקלים בתופעות יחסית נדירות של מירווחים גדולים בין השיניים, עקב שיניים שיחסית קטנות לגודל קשתות השיניים ולהיפך, לעתים יותר קרובות, קיימת צפיפות של השיניים עקב שיניים יחסית רחבות לגודל הקשתות. לדעתי במקרה אחרון כזה רצוי בטיפול לעקור שיניים ולא להרחיב את הקשתות. הרחבה של קשתות השיניים מוצדקת לדעתי רק במקרים שבבדיקה הקלינית אנו מוצאים מימצאים קליניים שמצדיקים זאת, כגון חך גבוה וצר (בעיות של נשימה או גדילה לא תקינה של הלסת העליונה) או הצרות של הקשת (בעיקר העליונה) כתוצאה של כל מיני הרגלים אוראליים שגרמו להצרות זו. קלינאי גרמני בשם פרנקל פיתח מכשירים מיוחדים (מאד מגושמים) שלטענתו גרמו להרחבה של בסיס הלסתות ועל כן לא היה צורך לעקור שיניים. החברים שדוגלים בשיטת דיימון טוענים גם כן שהם מצליחים בעזרת הסמכים המודבקים על השיניים לגרום לתופעה דומה. לדעתי תוצאות הטיפול בשיטה עדיין לא נבדקו לעומק לאחר מעקב של שנים רבות ועל כן קשה לאשר או לשלול את טענתם זו.
במקרה הספציפי שלך, הייתי מציע לך להגיע למספר אורתודונטים מומחים לבדיקה עם ביתך, ובסופו של דבר להישמע למי שיטען את הטיעון שתחושת הלב שלך תאמר שהוא הצודק ביותר.
אני מאחל לביתך בסופו של היום הצלחה רבה בטיפול ותוצאות שישביעו את רצונה ואת רצונך.
בברכה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד