חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
3 שיניי חלב קדמיות שנעקרו בעקבות פציעה רונה   | 10:19 27/01/2013
איבוד מוקדם של שיני חלב הקידמיות פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 15:09 27/01/2013
לרונה שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
ראשית צר לי על בנך שנחבל וכתוצאה איבד שלוש שיני חלב קידמיות. ראשית אפרט מה עלולים להיות הסיבוכים כתוצאה מכך ואחר כך אציין מה ניתן לעשות כדי שלא יסתובב מספר שנים ללא שיניים. חבלה לשיני החלב הקידמיות, שאגב הינה די שכיחה אצל ילדים צעירים, יכולה להשפיע גם על התפתחות השיניים הקבועות שכבר נמצאות בשלבי התפתחות מעל שיני החלב. תלוי בעוצמה של החבלה לעתים יש רק שינוי בצבע של השן הקבועה, לרוב כתמים לבנים, לפעמים יש גם פגם בצורת הכותרת של השן הקבועה ולעתים המכה גורמת לתזוזה של נבט השן הקבוע ואז השורש שלה יתפתח בצורה לא תקינה ולפעמים אף מוזרה. מסיבה זו יש חשיבות שבנך יהיה במעקב של מומחה לרפואת שיניים לילדים, כולל ביצוע צילומי רנטגן שידגימו, עד כמה שהצילום מאפשר זאת, האם ההתפתחות של השיניים הקבועות הינה תקינה או לא. דבר נוסף, מאחר ועתה לא קיימות שיני החלב, השיניים שנותרו יכולות לזוז לכיוון המירווח הקידמי שקיים וכך המירווח יכול להתקצר וכאשר השיניים הקבועות יבקעו יתכן ויהיה להם חוסר מקום לבקיעה.
מה ניתן לעשות כעת: ישנה אפשרות להכין בעבורו קשת פלטינלית מיוחדת, שבנויה מחוט עבה שמחובר לטבעת שתותאם על אחת הטוחנות הנשירות האחוריות מצד אחד שנכנס לצינורית שתולחם לחוט עבה שיתחבר אל טבעת דומה מצד השני. יש חשיבות לכך שתהיה תנועתיות של החוט בתוך הצינורית, כי הלסת של בנך עדיין צריכה לגדול ויש לאפשר למכשיר להתרחב. אל הקשת ניתן להלחים שיניים מלאכותיות במקום השיניים שבנך איבד. עבודה זו יכול לבצע מומחה ברפואת שיניים לילדים או מומחה ביישור שיניים. אגב לא הרבה רופאים מבצעים זאת עקב הקושי לעבוד עם ילד בן 3, להתאים לו טבעות על שיניו ולקחת מטבע לשם הכנת המכשיר במעבדה ואחר כך גם להדביק את המכשיר בפיו. לעתים זה מחייב לעבוד עם ניטרוס (גז הצחוק). ישנה גם אפשרות להכין בעבורו פלטה ניידת עם השיניים אבל הסבירות שהוא יאבד אותה תוך זמן לא רב, כי מילד בגיל 3 עדיין קשה לדרוש ממנו משמעת ואחריות.
ודבר אחרון. את צריכה לברר האם בנך לא היה מבוטח. ילדי בתי ספר (ואולי גם גנים) מבוטחים 24 שעות ביממה במשך כל השנה, ללא קשר למקום הארוע של החבלה. במידה ויש לכם ביטוח, כדאי לשמור על כל המסמכים הרפואיים, החל מהביקור בחדר מיון וכל יתר הטיפולים, כי יתכן ובסופו של דבר תוכלו להגיש תביעה על כל הנזקים שיגרמו לו כתוצאה מכך.
בברכה ובתקווה שהנזק לבנך הינו מינימלי,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד