בהמשך לאלה

פורסם ע״י: גל אסבן fiber_manual_record 15.03.2021

האם זה בסדר שצד אחד השן ניב העליונית מוקמת טוב בסגר אבל בצד השני השן ניב העליונית אינה ממוקמת במקום הנכון בסגר , האם זה משפיע בצורה כלשהי על הבריאות שזה ככה? (וכן אצלי זה בגלל מיקום הלסתות היה לי overbite או משהו כזהו ובכך שבצד אחד זה כן אפשרי להביא את הניב למיקום הנכון ובצד השני זה לא ניתן (כנראה כי עוד לפני הגשר היה לי ניב אחת שכמעט והייתה בסדר, וניב אחת שממש הייתה בעייתית..) אבל אני שואלת כשאלה כללית האם זה בסדר שזאת התוצאה? האורטודנט רצה לשייף לי את השיניים ואני לא מסכימה כי פעם אחת שזה קרה כאב לי ברמות השיוף, ואני מרוצה אין לי ממש בעיה עם זה חוץ מזה שהיא קצת מסובבת אבל זה יתוקן נאמר לי , הבעיה היא שאצלי בצד אחד יש קליקים בלסת שזה בצד שהשן ניב ממוקמת לא במקום הטוב ובצד שהיא ממוקמת במקום האידיאלי אין לי שום קליק.
1. האם אתם חושבים שיש קשר בין קליק בלסת אחת לזה שהשן ניב לא ממוקמת במקום האידיאלי שלה? כך הבנתי מהסבר בסרטון כלשהו שזה חשוב
שהניב ים יהיו במקום בגלל הקליקים.
2. האם זה בסדר להישאר עם שן ניב אחת שהמיקום טוב בסגר ושן ניב אחת שמיקום קדמי יותר ממה שהיא הייתה אמורה להיות ? זה יכול להשפי על עוד דברים בריאותיים?
תודה

 • תודה על פניתך לאתר האגודה האורתודונטית
  מיקום הניבים העליונים בהחלט חשוב ליצירת סגר תקין כיוון שהם משמשים ללעיסה וכמו כן להפרדת המפרקים כך שבהחלט יש השפעה גם על הקליקים. אולם לא תמיד תיקון של עמדת הניבים יעלים לגמרי את הליק במפרק. בנוסף, מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט של תנועה אחורה של כלל השיניים בצד שבו הניב לא במקום הנכון ו/או שיוף. לפי הבנתי, את לא מעוניינת בזה. בכל מקרה, כפי שהבנת, על מנת לדון במקרה ספציפי ופרטני, מומלץ להגיע לבדיקה אצל מומחה ליישור שיניים.
  בהצלחה
  ד"ר רפי רומנו
  מנהל הפורום

 • אפשר תשובה?

 • התשובה לשאלתך נמצאת בהמשך השאלה ששאלת. שאלה מספר פעמים אז לא יכולנו לענות לכל השאלות ולכן עניתי במרוכז)

 • האם השן ניב העליונה חייבת לשבת בין השן ניב התחתונה לזאת שלידה? או שאין חובה כזו ? מקוה שהבנתם על מה אני מדברת כי יש כמה אנשים שהניב שלהם לא ישב בין השן ניב לשן ניב התחתונה לשן שליד השן ניב ורציתי לשאול אם זה בסדר או הגיוני שהשן ניב תשב באותו מקום שהיא עכשיו או שזה לא בסדר התמונה פה אני יודעת שאתם לא צריכים לתת חוות דעת והכל אבל כשאלה כללית לא על מקרה פרטי שקרה לי אלא כשאלה פרטית האם מוטלת על אורטודנט החובה ליצור סגר תקין שבו השן ניב העליונה צריכה לשבת בין הניב התחתונה לשן שליד השן ניב התחתונה בסגר דל הפה

כתוב תגובה:

נא להזין שם
נא להזין כתובת אימייל
נא להזין תוכן בתגובה