חתיכת קיבוע שנפלה באיזור אחד

פורסם ע״י: ר.כ. fiber_manual_record 06.06.2024

סיימתי לפני 3 חודשים טיפול יישור שיניים בלסת העליונה כדי ליישר את 4 השיניים הקדמיות שלי שהיו עקומות, כל שאר השיניים (ניבים וטוחנות) היו ישרות. הרופא הדביק לי בסיום הטיפול קיבוע קבוע על 4 השיניים הללו וגם על הניבים שלצידן.
לפני כשבועיים נפלה לי חתיכה של דבק מהסוף של הקיבוע שחיברה את הקיבוע לניב והחלק שעל הניב נשאר רופף.
אתמול הייתי אצל רופא השיניים שלי לחידוש הקיבוע והוא פשוט חתך את הברזל שנשאר ללא דבק וניתק אותו מהניב וכעת אין לי על הניב את החלק הזה של הקיבוע. אח"כ הוא לקח מידות לפלטה ללילה ואמר לי להגיע עוד שבועיים לקבל אותה והיא תהיה במקום החלק שהתנתק, והוא גם מתכוון לנתק לי את הקיבוע מהניב השני בעוד שבועיים (כי הקיבוע על הניבים מפריע לי לסגר)…
אשמח לתשובות על השאלות:
1. האם זה לא יותר מידי זמן שאני בלי קיבוע נורמלי גם על הניב? (זה ייצא 4 שבועות), בזמן של 4 שבועות יכולה להיות תזוזה? אפילו תזוזה לא משמעותית? או שזה נחשב לזמן קצר מידי בשביל תזוזה?
2. יש לי הרי קיבוע על 5 השיניים האחרות.. זה מספיק בשביל 4 שבועות כדי שלא תהיה תזוזה של אף שן?
3. האם נגיד רק השן שהיתה צמודה לניב שחסר לו קיבוע יכולה לזוז עכשיו בזמן ההמתנה לפלטה, כי היא לא מחוברת לקשת גם מהכיוון של הניב? (היא מחוברת רק לשן הקדמית שלידה)

 • תודה על פנייתך לאתר האגודה
  התשובה של רופא השיניים והפתרון שהוא הציע הוא ככל הנראה הדבר הנכון והמתאים. קיבוע על ניבים עליונים אינו יכול לרוב לשרוד בגלל שהוא משמש ללעיסה ולכן הקיבוע בניבים לרוב נשחק ונשבר.
  המידה של הפלטה נלקחה בזמן הורדת הקיבוע כך שהפלטה שתקבלי תותאם למצב שלך באותו יום וגם אם חלה תזוזה קטנה- הרי שהפלטה שתקבלי תעזור להזיז את השיניים חזרה. שלושה שבועות במונחים של יישור שיניים הוא זמן קטן מאד.
  בהצלחה
  ד"ר רפי רומנו
  מנהל הפורום

כתוב תגובה:

נא להזין שם
נא להזין כתובת אימייל
נא להזין תוכן בתגובה