חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
הרחבת לסת וחשיפת שן כלואה דנית   | 18:38 18/10/2012
ניב כלוא והרחבת הלסת העליונה פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 12:30 19/10/2012
למיטל שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
כמובן חבל שהטיפול החל רק עתה, בעיות אורתודונטיות וניבים כלואים ניתן לזהות בגיל הרבה יותר צעיר ואז גם הטיפול יותר קל. כמובן מבלי שבדקתי אותך תשובתי תהיה כללית ביותר. בדרך כלל אנו נוהגים תחילה להרחיב את קשת השיניים העליונה, זה גם יוצר יותר מקום עבור הניב הכלוא. ההרחבה יכולה להתבצע במספר אופנים, אבל בדרך כלל זה מבוצע עם מכשיר המודבק בתוך הפה ואת מקבלת הוראות להרחיב בורג שנמצא בתוך המכשיר. לצורך משיכת הניב הכלוא יש לוודא שיש מספיק מקום עבורו, אפילו מעט בעודף. מדביקים סמכים (קוביות) על כל השיניים (לפחות העליונות) ומכינים את קשת השיניים לקליטת הניב (כלומר דואגים שיהיה מספיק מקום). לאחר שההכנה בוצעה - תצטרכי לעבור חשיפה כירורגית, בה בדרך כלל כירורג פה ולסת יחשוף את הכותרת של הניב הכלוא והאורתודונט, או הכירורג, ידביק ידית שבעזרתה ניתן יהיה למשוך את הניב אל קשת השיניים. כמובן החשיפה מבוצעת בדרך כלל תחת הרדמה מקומית, כך שלא תרגישי כאב. כמובן מאחר ויש לך שתי בעיות, ותלוי בעמדתו של הניב הכלוא, הטיפול בסך הכל יהיה יותר ממושך, נניח שנתיים +. כמובן הטיפול שתקבלי במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב יהיה הטיפול הטוב ביותר לבעייתך. אין אנו נוהגים בפורום זה להתייחס לנושא של עלות הטיפול, אבל אני מניח שהטיפול במסגרת המחלקה באוניברסיטה יהיה יותר זול לעומת טיפול דומה אצל רופא פרטי. בשום פנים ואופן אנו לא ממליצים לא לטפל ולהשאיר את השן הכלואה במקום, כי מרקמת החיבור שנמצאת סביב שו זו יכולה להתפתח ציסטה, השן הכלואה יכולה לספוג את השיניים הסמוכות וצרות אחרות.
לכן, אמנם באיחור, אני ממליץ בפניך שתעברי את כל הטיפול. עם סיום הטיפול יהיו לך כל השיניים בעמדה תקינה, שזו מתנה נהדרת לכל החיים.
בהצלחה רבה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד