שאלה בנוגע מה מותר ומה אסור לרופא כללי להציג עצמו בטיפול אורטודנטי

פורסם ע״י: ג’קי רום fiber_manual_record 20.07.2023

ראיתי פרסומים של רופאים שמבצעים יישור שיניים למרות שאינם אורטודנטים וידוע לי שלפי החוק מותר להם , השאלה היא האם רופא יכול להציג עצמו כ-״ מתמחה ביישור שיניים שקוף ״ . זאת למרות שאין לן מומחיות מוכרת ולא במסלול התמחות בתחום ? כי הראה שהמילה מתמחה היא ניסוח מעורפל של ״מומחה״ . אשמח לשמוע האם זה נחשב תקין או לא תקין מבחינת החוק או התקנות של משרד הבריאות

 • תודה על פנייתך לאתר האגודה.
  הגדרת מומחה ליישור שיניים היא:
  מומחה ליישור שיניים ולסתות (אורתודונט) בישראל הינו רופא שיניים בעל רישיון תקף לעסוק ברפואת שיניים, שלמד בתוכנית התמחות בארץ או בחו"ל במוסד המוכר על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים (הר"ש) ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות מטעם משרד הבריאות.
  לכל מומחה ישנה תעודה מטעם משרד הבריאות או המועצה המדעית של הר"ש המעידה על היותו מומחה וכן מספר רשיון מומחה.
  למרות שכל רופא שיניים, שאינו מומחה, רשאי לעסוק בכל תחומי רפואת השיניים כולל אורתודונטיה, הוא אינו רשאי (על פי החוק) לכנות עצמו "אורתודונט", "רופא ליישור שיניים" או כל כינוי דומה שיש בו כדי להטעות את הציבור.

  הגדרה כגון "מתמחה ביישור שיניים שקוף" היא אכן מעורפלת ועלולה להטעות את הציבור במידה והרופא אינו מומחה ליישור שיניים. ניתן להגיש שאילתא ו/או תלונה לאגף לבריאות השן של משרד הבריאות שמטפל בפרסומים שעלולים להטעות את הציבור:
  call.habriut@moh.health.gov.il
  בברכה,
  ד"ר רפי רומנו
  מנהל הפורום

כתוב תגובה:

נא להזין שם
נא להזין כתובת אימייל
נא להזין תוכן בתגובה